magenta bb favicon
Magenta

ul. Przekop 10
43-300 Bielsko-Biała

5 minut piechotą od rynku!

Jak zorganizować 18 urodziny w lokalu?

Jak zorganizować 18 urodziny w lokalu?

Osiemnastka to jedyne takie urodziny w życiu. Mentalnie można być jeszcze nastolatkiem, ale według prawa (przynajmniej polskiego) można korzystać z przywilejów dorosłości, czyli na przykład głosować w wyborach, wziąć kredyt i samodzielnie podpisywać umowy, czy kupować produkty dozwolone jedynie dla dorosłych. Warto więc zarezerwować dobry lokal i zadbać o to, aby 18 urodziny przeszły do historii jako najlepsza impreza w życiu.

Dlaczego warto wynająć lokal na 18 urodziny?

Lokal wygrywa z domem chociażby ze względu na możliwość skorzystania z większej powierzchni. Niestety nie każdy ma tyle miejsca, żeby pomieścić wszystkich uczestników imprezy. Nie trzeba również martwić się, że muzyka, głośne śmiechy czy tupot stóp będą przeszkadzać sąsiadom. Poza tym z imprezami nigdy nic nie wiadomo, więc będzie można odetchnąć z ulgą – porcelanowy wazon pozostanie nienaruszony, obrazy będą wisiały na swoich miejscach, a kosztowny dywan nadal będzie jak nowy. W dodatku modny lokal podniesie prestiż zabawy i zrobi na uczestnikach większe wrażenie niż dom, w którym zdarzało im się już bywać.

Impreza w restauracji czy lokal na wyłączność?

Impreza w restauracji czy lokal na wyłączność? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, przy czym wiele zależy od budżetu przeznaczonego na imprezę. Wynajęcie lokalu na wyłączność plus samodzielne przygotowanie jedzenia to na ogół tańsze rozwiązanie niż impreza zorganizowana przez restaurację (w cenę wliczone są m.in. jedzenie, napoje, praca kucharza, obsługa kelnerska). Jednak nie każdy ma czas (lub ochotę) na samodzielne gotowanie, dlatego można wynająć lokal na wyłączność, ale skorzystać z usług firmy cateringowej, która zapewni spersonalizowane menu. Często lokal w takim wypadku ma możliwość przygotowania dedykowanej oferty cateringowej lub może polecić konkretną firmę cateringową – warto więc o to zapytać

Jedna impreza na 18 urodziny czy dwie?

Biorąc pod uwagę względy finansowe, niewątpliwie bardziej opłaca się zorganizować jedną wspólną osiemnastkę dla rodziny i przyjaciół solenizanta. Warto wówczas wyodrębnić na sali dwie strefy: jedną dla dorosłych gości i drugą dla nastolatków. Istnieje jednak ryzyko, że obie grupy będą czuć się niezręcznie i impreza wypadnie zbyt „sztywno”. Dlatego salomonowym rozwiązaniem będzie zorganizowanie dwóch imprez: dla członków rodziny i osobno dla przyjaciół. Imprezę dla rodziny można zorganizować w domu lub z pomocą restauracji, z kolei impreza dla przyjaciół może odbywać się w lokalu wynajętym na wyłączność. Żeby ograniczyć koszty, można samodzielnie przygotować jedzenie lub zorganizować wspólną osiemnastkę dla kilku zaprzyjaźnionych nastolatków (wówczas koszty wynajęcia sali dzielą się na kilka rodzin).

Klasyczna osiemnastka czy impreza tematyczna?

Decydujący głos w sprawie imprezy z okazji 18 urodzin należy do solenizanta. Niektórzy nastolatkowie wolą zwykłą imprezę, bez wymyślnych dekoracji, przebrań czy rekwizytów. Należy to uszanować i wybrać takie miejsce, które zapewnia stylową oprawę bez dodatkowych zabiegów. Lokal nie powinien wprawiać solenizanta w zażenowanie, dlatego wystrój nie może być zbyt archaiczny. Warto bowiem pamiętać, że rówieśnicy z pewnością zrobią mnóstwo zdjęć, które opublikują później w mediach społecznościowych.

Niemniej wielu młodych ludzi wyznaje zasadę: im dziwniej, tym zabawniej. Przy takim podejściu warto zorganizować imprezę z motywem przewodnim, który może nawiązywać do gry komputerowej, kinematografii, wizji przyszłości, ruchu hippisowskiego czy minionej epoki. Rekwizyty można kupić lub przygotować samodzielnie. Należy zapytać właściciela sali, jakie dekoracje można zastosować i w jakich miejscach można je umieścić. Trzeba również namówić gości, aby dostosowali się do imprezy tematycznej i założyli przebrania.

Pomysły na 18 urodziny – impreza z atrakcjami

Lokal wynajęty na wyłączność ma jeszcze jedną zaletę – można zorganizować atrakcje, dzięki którym goście nie wyjdą z imprezy wcześniej niż solenizant. Pomysłów jest co niemiara, przy czym zawsze należy się upewnić, że będą one zgodne z oczekiwaniami głównego zainteresowanego. Przy organizowaniu rozrywki należy pamiętać, że zabawa nie powinna nikogo urazić ani narazić na uszczerbek na zdrowiu. Nastolatkom powinny towarzyszyć osoby dorosłe, dzięki którym zabawa nie wymknie się spod kontroli.
Pomysły na 18 urodziny, które można zrealizować w lokalu:

  • śpiewanie tekstu wyświetlanego na ekranie projekcyjnym (karaoke),
  • quiz muzyczny wzorowany na teleturnieju „Jaka to melodia”,
  • zabawa w odgadywanie haseł (kalambury),
  • imprezowe gry słowne, np. „Nigdy przenigdy”, „Lubię cię za…”
  • zabawne (ale bezpieczne) wyzwania dla solenizanta,
  • turniej piłkarzyków, bilarda lub innej gry stołowej,
  • granie w proste gry z wykorzystaniem okularów VR.

Muzyka kluczową atrakcją osiemnastki

Z dodatkowych atrakcji można zrezygnować, jeżeli solenizant nie chce brać udziału w podobnych zabawach. Jednak żadna impreza z okazji 18 urodzin nie może obyć się bez muzyki. Warto na tę okoliczność przygotować coś specjalnego. Może to być playlista z ulubionymi piosenkami solenizanta lub muzyka na żywo. W drugim przypadku można zatrudnić DJ-a, który zadba o to, aby muzyka grała odpowiednio głośno i trafiła w gust zgromadzonej młodzieży. Można również wynająć zespół, który zagra covery znanych utworów. W każdym razie warto przygotować miejsce do tańca. Dobra muzyka z pewnością zachęci do zabawy nawet najbardziej „statycznych” uczestników imprezy.

Lokal na 18 urodziny w Bielsku-Białej

Modny lokal, w którym warto uczcić 18 urodziny? Tak, ul. Przekop 10 w Bielsku-Białej to właściwy adres. Magenta Colorfood & Liquids ma wszystko, czego można oczekiwać u progu dorosłości: nowoczesny wystrój, wygodne loże, dobrze zmiksowane koktajle i świetną muzykę. Oferujemy również imprezy zamknięte z DJ-em oraz możliwość wynajęcia lokalu na wyłączność z zewnętrznym cateringiem.

Razem z nami zaplanuj najlepszą imprezę w życiu! Żeby porozmawiać o szczegółach, wystarczy:

Zarezerwuj lokal!

Skontaktuj się

Mailowo: 

kontakt@magentabb.pl

Telefonicznie: 

+48 538 478 508

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Czwartek: 12:00 – 22:30

Piątek: 12:00 – 01:30

Sobota: 13:00 – 02:30

Niedziela: 13:00 – 22:30

Adres

ul. Przekop 10

43-300 Bielsko-Biała

Polska

Facebook

Instagram

Lokal na imprezy integracyjne w Bielsku-Białej

Magenta to doskonały lokal na imprezy integracyjne w Bielsku-Białej. Dysponuje odpowiednią przestrzenią oraz zapleczem technicznym umożliwiającym organizację praktycznie wszystkich rodzajów imprez. 

Imprezy integracyjne, team building, gry integracyjne, pikniki dla firm – wszystko, czego dusza zapragnie. Z taką dewizą restauracja w Bielsku-Białej Magenta wychodzi na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i organizatorów wydarzeń integracyjnych.